Бразилия обърна Русия с 3:2 гейма на Световното по волейбол

Бразилия

Бразилия превъзмогна изоставане от два гейма срещу Русия, за да спечели с 3:2 – (20:25, 21:25, 25:22, 25:23, 15:12). Това бе първа среща от група I на третата фаза на Световното първенство по волейбол.

Срещата започна по-добре за руснаците, които наложиха волята си над бразилците и отвориха разлика с противника. Сервисът на селесао изневеряваше, а освен това южноамериканците допускаха доста индивидуалните грешки. Логично се стигна до първи гейм за Русия след чудесно представяне на Максим Михайлов и Дмитри Волков в атака. Във втората част картината бе идентична. Тимът на Сергей Шляпников постепенно намери начин да се откъсне и спечели с 25:21.

Влизането на Уилям Аржона вдъхнови Бразилия

Когато изглеждаше, че Бразилия няма как да обърне мача в своя полза, на сцената се появи разпределителя Уилям Аржона. Негови великолепни подавания към Лукаш Сааткамп, Уолъс Де Соуса и Луис Филипе Фонтелеш доведоха до първи гейм за Бразилия в мача – 25:22. Ситуацията се повтори в следващата част, когато тимът спаси и наглед невъзможни ситуации в защита. Резултатът бе изравнен – геймовете станаха 2:2.

Обрати в тайбрека

В тайбрека руснаците поведоха първи с 4:2 точки, но бразилците реагираха и обърнаха до 5:4. Играчите на треньора Ренан дел Зото дръпнаха с три точки за 11:8, а след това стигнаха до 14:10. Сборная отрази два мачбола, но при третия опит Бразилия затвори срещата. Утре селесао почива, а един срещу друг играят САЩ и Русия.