Бразилия - Сенегал

Бразилия не победи в мач № 100 на Неймар – ВИДЕО

Бразилия и Сенегал направиха равенство 1:1 в контрола, играна на Националния стадион в Сингапур. Срещата бе мач № 100 на Неймар за селесао. Той обаче не успя да се разпише и остава с 61 попадения за националния отбор.

Неймар, Бебето

Двубоят започна отлично за тима на Чите и още в деветата минута Роберто Фирмино се разписа с прехвърлящ удар. Нападателят на Ливърпул получи хубав пас от Габриел Жезус. Точно преди почивката друг играч на червените – Садио Мане, бе фаулиран в наказателното поле на бразилците, а Фамара Диедхиу реализира дузпата и изравни резултата.

През втората част не паднаха повече голове, макар че и двата тима имаха положения. Неймар имаше два добри шанса от свободен удар за Бразилия. В 90-та минута пък Мане удари греда с изстрел от границата на наказателното поле.

С днешния мач Неймар изравни постижението на Робиньо от 100 мача за селесао. Пред него са още петима футболисти, включително рекордьорът Кафу (142 мача). В неделя Бразилия ще се изправи срещу Нигерия в нова контрола.