Бразилия - Перу
Снимка: twitter.com/CopaAmerica

Бразилия е на финал на Копа Америка – ВИДЕО

Бразилия е първият финалист в Копа Америка 2021. Неймар и компания победиха Перу с 1:0. Тази нощ ще бъде излъчен и вторият финалист – Аржентина или Колумбия. Двубоят за трофея е на „Маракана“ в събота.

Единственият гол срещу Перу вкара Лукас Пакета. Той беше и човекът, който класира Бразилия напред на четвъртфинала, като се разписа за 1:0 срещу Чили. Герой за перуанците през първото полувреме беше вратарят Педро Гайесе. Гайесе спаси всичко, което можеше, но в 34-ата минута и той се предаде. Неймар събра трима защитници, изведе Пакета и той се разписа във втори пореден мач. Това се случва за първи път в кариерата му.

След почивката Перу игра по-силно, но Едерсон спаси удари на Лападула и Расиел Гарсия. Бразилия имаше само един удар след почивката и седем преди нея.