Уругвай - Бразилия

Бразилия победи Уругвай, нов рекорд за Меси – ВИДЕО

Уругвай претърпя домакинска загуба от Бразилия с 0:2 в двубой от квалификациите за Мондиал 2022. Освен това Единсон Кавани беше изгонен с директен червен картон.

Артур даде преднина на петкратните световни шампиони в 34-ата минута. В самия край на полувремето Ричарлисон удвои преднината на селесао.

В 71-ата минута Уругвай остана с човек по-малко. Кавани получи червен картон за нарушение срещу Ричарлисон след дълго разглеждане на ВАР. Така мисията на домакините стана невъзможна. Бразилия записа трета поредна победа в квалификациите. Уругвай пък претърпя второ поражение в последните си три мача. Тимът беше без Луис Суарес, който е заразен с коронавирус. Любопитно е, че Уругвай удари две греди, а освен това гол на Касерес беше отменен заради засада.

Аржентина се наложи над Перу с 2:0 като гост на стадион „Насионал“ в Лима. Точни за аржентинците бяха Николас Гонсалес в 17-ата минута и Лаутаро Мартинес в 28-ата.

Аржентина има седем точки и е на второ място в класирането.

Лионел Меси пък излезе на първо място по брой спечелени мачове с националната фланелка. Той има 85 победи в 142 мача за Аржентина – една победа повече от Хавиер Масчерано (84 в 147 срещи). Трети по този показател е Хавиер Санети с 80 победи в 142 мача.