Брайтън - Ливърпул
Снимка: twitter.com/officialbhafc

Брайтън отнесе с 3:0 слаб Ливърпул

Брайтън не срещна никакви проблеми срещу Ливърпул и го разби с 3:0 в 20-ия кръг на Висшата лига. Южняците спечелиха с два гола на Соли Марч и един на Дани Уелбек. Успехът позволи на чайките да изпреварят червените – 30 точки срещу 28 за мърсисайдци. Така Брайтън вече е седми в класирането, а Ливърпул – осми.

Най-добрата възможност за домакините през първото полувреме беше в 41-ата минута. Тогава Алисон събори Марч в наказателното поле и съдията Дарън Ингланд отсъди дузпа. ВАР обаче се намеси и тя беше отменена.

В 47-ата минута обаче логично южняците поведоха – Каору Митома подаде към Марч и той реализира. Вдъхновените домакини вкараха втори гол само шест минути по-късно. Отново се разписа Марч, този път след асистенция на Фъргюсън. Така крилото има четири попадения в последните четири срещи. Десетина минути преди края Дани Уелбек проби и вкара за 3:0. Тимът на Юрген Клоп отстъпваше по всеки показател и загуби напълно заслужено.

В останалите мачове Евертън падна от Саутхемптън с 1:2, Нотингам Форест победи Лестър с 2:0, а Уулвърхемптън надви Уест Хем с 1:0. По-рано днес Юнайтед обърна драматично Сити с 2:1 в дербито на Манчестър.