Брайтън - Юнайтед

Брайтън наказа объркания Манчестър Юнайтед с 3:2

Брайтън записа първи успех за новия сезон във Висшата лига. Тимът от южния бряг победи Манчестър Юнайтед с 3:2 у дома във втория кръг. Това бе втори пореден успех за чайките над Юнайтед.

Червените дяволи, които бяха без контузения Алексис Санчес, се представиха изключително слабо и на практика не създадоха чисто голово положение през целия двубой. В защита ситуацията за тима на Жозе Моуриньо не бе по-добра. Ерик Баи, Виктор Линдельоф и Фред помогнаха с аматьорски грешки за головете на съперника.

Чайките поведоха в резултата в 25-та минута, когато Линдельоф изпусна Глен Мъри и централният нападател с техничен удар преодоля Давид де Хеа от близо. По-малко от 120 секунди след това Брайтън вече водеше с 2:0. Защитата на Юнайтед не се справи с центриране от корнер и Шейн Дъфи прати топката във вратата. Гостите успяха да върнат един гол в 34-та минута. Тогава Ромелу Лукаку се ориентира добре при центриране на Люк Шоу и с удар с глава преодоля Матю Райън.

Надеждите на Юнайтед за обрат бяха попарени точно преди почивката. Тогава Баи направи дузпа с безумно влизане в краката на Паскал Грос, а потърпевшият не сбърка от бялата точка за 3:1.

Безпомощен Юнайтед след паузата

През втората част Брайтън се бранеше и не отправи нито един удар по посока на вратата. Възпитаниците на Моурино не се справиха по-добре – те имаха едва един точен удар, дело на Пол Погба. Вторият такъв дойде в последната 94-та минута, в която френският национал оформи крайния резултат от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Маруан Фелайни.

Погба: Отношението ни беше тотално сбъркано

„Не подходихме правилно. Отношението ни беше такова, все едно не искахме да победим. Те играха с повече гняв и желание и си пролича на терена. И аз не съм изключение от отбора. Това беше горчив урок“, обясни Погба. За първи път откакто е в Англия французинът вкара гол и отборът му загуби. Досега, когато той вкараше, Юнайтед печелеше.

„Бяхме наказани за грешките, които допуснахме. Толкова е просто. А ние допуснахме ужасни грешки в ключови моменти. Грешки, които ни ликвидираха“, каза Моуриньо.