Лудогорец - Брага
Снимка: ludogorets.com

Брага отказа Лудогорец за едно полувреме

Брага нанесе трета поредна загуба на Лудогорец в Лига Европа. Португалският тим надви българския шампион с 4:2, като още след първото полувреме водеше с 3:1. Загубата пък свали доста сериозно шансовете на Лудогорец да продължи напред в Европа. По-рано тази вечер ЦСКА-София се прости с тази идея след загуба от Зоря.

В другата среща в групата Мидтиланд победи с 1:0 Цървена звезда. Брага води в класирането с 9 точки, Цървена звезда има 7, Мидтиланд – 5. Лудогорец е последен с 1 точка. В следващия си мач зелените гостуват на Звезда и само с победа ще запазят шансове да се доберат до третото място в групата. Това осигурява участие в Лигата на конференциите.

Иначе Брага игра доста по-добре от българския тим. В 22-атаминута Орта удари последователно двете греди. Малко по-късно Али Мусрати стреля от разстояние и вкара за 1:0. С първия си точен удар обаче Лудогорец изравни. Доминик Янков изведе Пиерос Сотириу и той направи 1:1.

Португалците обаче отговориха на този гол с нови два във вратата на Кахлина. В 37-ата минута Орта подаде на Медейрош, който вкара за 2:1. Малко след това Галено се разписа за 3:1.

В 74-ата минута Марио Гонсалес беше изведен сам срещу Кахлина и покачина 4:1. Пет минути след това Лудогорец върна гола. Десподов центрира от ъглов удар, а Пластун засече с глава за 4:2.