Божинов

Божинов носи победа на Партизан

Валери Божинов донесе победа с 1:0 за своя Партизан в едно от белградските дербита на сръбското първенство – срещу Чукарички. Българският нападател се разписа в 26-ата мин. на срещата след центриране от пряк свободен удар. Десет минути по-късно Божинов получи и жълт картон. Активната игра на национала ни продължи и през втората част. Партизан имаше възможност да вкара и второ попадение, като след пас на българина Стеванович стреля, но не успя да преодолее вратаря на Чукарички Петрич. Божинов игра до 83-ата минута, когато бе сменен от Мариянович.

„Гробарите“ се съвземат след лошо начало

След лошия старт на „гробарите“ в първенството те започнаха да се съживяват, постигайки втора поредна победа. Със 7 пункта Партизан все още изостава с три точки от лидера Цървена звезда, който обаче е с мач по-малко.