Черно море - Левски
Снимка: chernomorepfc.bg

Божинов донесе победата на Левски във Варна

Левски спечели последния си мач за сезона – 2:1 над Черно море във Варна. Сините играха слабо през голяма част от срещата, но обърнаха варненци с два късни гола. Те бяха вкарани от резервите Радослав Цонев и Валери Божинов.

Черно море игра отлично през първото полувреме. Варненци откриха в 17-ата минута чрез Васил Панайотов. И отправиха общо 12 удара към вратата на Николай Михайлов преди паузата.

През второто полувреме сините се поосвестиха, а и смените се включиха добре. В 69-ата минута Радослав Цонев вкара от пряк свободен удар за 1:1. А в 89-ата Божинов се разписа с глава за 1:2. Той реализира след отлично центриране на Здравко Димитров.

Дебют за Левски направи и 16-годишният вратар Пламен Андреев, влязъл като резерва. Той дори спаси два опасни удара.

Черно море остава седми с 44 точки и след седмица ще играе бараж за Европа срещу Арда. Левски остава осми с 41 точки.

В другия мач днес Ботев Пловдив надви Царско село с разгромното 5:0. Атанас Илиев, Реда Рабей, Емануел Току, Салиф Сисе и автогол на Михаил Иванов донесоха убедителната победа на жълто-черните.