Ботев - Локомотив
facebook.com/Botev.Plovdiv

Ботев взе дербито на Пловдив след 20 месеца чакане

Ботев победи Локомотив с 2:0 в дербито на Пловдив за старт на сезона. Успехът е първи за жълто-черните над градския съперник от декември 2018 г. Головете за победата на Ботев вкараха Тодор Неделев и новото попълнение Атанас Илиев.

За разлика от предишните мачове между двата тима, когато Локомотив доминираше, този път жълто-черните бяха много активни. Треньорът Ферари Спасов дублира формацията на съперника и това обърка железничарите. Освен това Неделев имаше свободна роля в атака и това допълнително затрудняваше носителя на купата.

Лидерът на жълто-черните откри още в деветата минута. След тъч отляво Неделев влезе на скорост в наказателното поле и плъзна топката под Луков – 1:0. Локомотив изглеждаше объркан до края на полувремето. Носителят на Суперкупата имаше само един точен удар.

Второто полувреме започна като първото – с гол в полза на домакините. Той падна в 56-ата минута. Неделев центрира от корнер, а Атанас Илиев засече топката в мрежата – 2:0. До края Локомотив натисна, но не успя да стигне до гол.

Публикувахте от Botev Plovdiv в Неделя, 9 август 2020 г.