Ботев Враца
Снимка: facebook.com/BotevVratzaOfficial

Ботев Враца наказа шампиона Лудогорец

Деветкратният шампион Лудогорец продължава със слабите си изяви в новия сезон. Седмица, след като падна от Локомотив Пловдив за Суперкупата, тимът загуби и от Ботев Враца. Домакините спечелиха с 3:1 с голове на Валери Домовчийски, Даниел Генов и Петър Атанасов. В края Каули вкара от дузпа за Лудогорец. Орлите завършиха двубоя с човек по-малко – Светослав Дяков бе изгонен още през първото полувреме.

Домакините започнаха доста по-активно и Драгош Григоре едва не си вкара автогол в седмата минута. Малко след това Даниел Генов изведе Петър Атанасов, но с блестящ шпагат Георги Терзиев изчисти в корнер. Лудогорец игра доста мудно през първото полувреме. Положението на тима на Павел Върба се влоши в 33-ата минута. Тогава капитанът Светослав Дяков задържа с две ръце за фланелката откъсващия се Даниел Генов. Халфът вече имаше жълт картон, но реферът Никола Попов не се поколеба да му вдигне втори. Върба реагира като извади нападателя Швиерчок и пусна разбивача Стефан Баджи в 42-ата минута.

Гол след гол за Ботев Враца

Само минута по-късно домакините откриха резултата. Даниел Генов центрира към Валери Домовчийски, той се измъкна от Сисиньо и вкара за 1:0. Две минути след началото на второто полувреме врачани нанесоха втори удар. Н’Диайе надскочи Анисе и стреля с глава след корнер. Вратарят Ренан отби топката, но тя се озова в Генов, който покачи на 2:0.

В 64-ата минута домакините имаха чудесен шанс да стигнат и до трети гол. Генов стреля хубаво по земя, но топката се удари в лявата греда на Ренан. После врачани се прибраха и зачакаха на контраатака. И в 84-ата минута стигнаха до трети гол. Той беше дело на Петър Атанасов, който се възползва от грешка на Антон Недялков.

Лудогорец стигна до гол от дузпа в третата минута от продължението. Доминик Янков бе спънат от Н’Диайе и Каули реализира от бялата точка.