Локомотив Пловдив - Ботев Враца
Снимка: facebook.com/lokomotivplovdiv

Ботев Враца изненада лошо Локомотив Пловдив

Ботев Враца постигна втора поредна победа в първенството – 4:2 над Локомотив в Пловдив. За водения от Даниел Моралес тим това е едва четвърти успех за сезона.

Врачани поведоха в резултата в 10-ата минута, когато Дориан Бабунски бе точен от дузпа. Тя беше отсъдена за нарушение на Рейдър срещу Красимир Тодоров. Домакините успяха да изравнят в 34-ата минута след гол с глава на Димитър Илиев. Преди края на първата част обаче Ботев отново излезе напред в резултата. Този път Юлиан Ненов прехвърли технично Рейдър.

В началото на втората част Дориан Бабунски вкара втория си гол в двубоя – 1:3. Това е и десето попадение за него през сезона. В 56-ата минута Георги Минчев намали изоставането на Локомотив. Десетина минути след това Илия Миланов отново върна аванса от два гола на гостите, оформяйки крайното 4:2.

Със спечелените три точки Ботев Враца събра актив от 19 и се изкачи на десето място. Локомотив е шести с 25 точки. Тимът обаче може да бъде изпреварен от Левски или Берое – те играят един срещу друг в неделя.

„Каквото можеше да се обърка, се обърка. Допуснахме елементарни ситуации пред нашата врата. Трябваше да бъдем агресивни, но ние позволихме на съперника играе доста свободно“, каза треньорът на Локомотив Александър Тунчев. Той обяви, че клубът се разделя с чуждестранните футболисти, които не бяха в групата за двубоя. Това Артур Крачун, Олексий Биков, Шакил Сно и Конър Руан.