Битката за Тракия

Ботев спечели Битката за Тракия в мач със 7 гола

Ботев (Пловдив) спечели Битката за Тракия. В мач от 10-ия кръг на Първа професионална лига „канарчетата“ се наложиха над Берое с 4:3.

Срещата в Стара Загора започна ударно, като за 11 минути бяха отбелязани 2 гола. Първо Омар Косоко изведе Ботев напред в резултата в 2-ата мин. 9 мин. по-късно равенството беше възстановено. Жуниор Мапуку отбеляза завръщането си в Берое с блестящ гол, при който му помогна и гредата. Отново конгоанецът записа името си сред голмайсторите в 37-ата мин., след като стреля почти от нулев ъгъл, но при опита си да избие топката стражът Георгиев я вкара в собствената си врата. Двата отбора все пак се оттеглиха на почивка при равенство 2:2, след като Тодор Неделев при изпълнение на фаул завъртя топката блестящо над стената и я прати точно до лявата греда в мрежата.

Ботев отново излезе напред в резултата в 52-ата мин. Тогава Косоко подаде на Жоао Паоло, a той с лекота вкара отблизо в празната врата. Мапуку пък оформи своя хеттрик в срещата в 62-ата мин. Той беше точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Златков срещу Зехиров. 4 мин. по-късно Ботев остана с човек по-малко, след като Омар Косоко беше изгонен.

Победата на пловдивчани пък донесе Тодор Неделев, който оставен сам около точката на дузпата вкара в левия ъгъл за 4:3.

С трите спечелени точки Ботев събра актив от 17 т. и заема 3-то място в класирането. Берое пък е 7-и с 13.