Ботев - Пирин

Ботев победи Пирин с 3:2

Ботев (Пловдив) завършва годината с победа. В мач от 19-ия кръг на Първа професионална лига „канарчетата“ се наложиха над Пирин (Благоевград) с 3:2.

Пловдивчани излязоха напред резултата в 21-ата мин. Тогава Румен Сандев фаулира Жоао Паоло в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Зад топката застана капитанът Тодор Неделев, който без особени затруднения реализира.

Само 4 мин. по-късно обаче гостите изравниха. Станислав Костов се възползва от грешка в отбраната на Ботев и от 17-18 м. прати топката във вратата на Георгиев.

В 28-ата мин. футболистите на Николай Киров отново излязоха напред в резултата. Автор на попадението стана Омар Косоко.

Крайният резултат пък беше оформен в 58-ата мин. от Жоао Паоло. В 64-ата минута канарчетата бяха близо до четвърти гол, но Цветомир Панов не успя да реализира очи в очи с вратаря на гостите.

Пирин върна едно попадения в самия край на мача, когато Костов се разписа, след като получи топката от Димитър Благов и отблизо я прати в горния десен ъгъл на вратата.

С успеха „канарчетата“ събраха актив от 24 т. и заемат 7-а позиция. Пирин пък е 11-и с 19 т.