Ботев Пловдив - ЦСКА 1948
Снимка: facebook.com/fcCSKA48

Ботев Пловдив надви ЦСКА 1948, Славия излъга Монтана

Ботев Пловдив надви ЦСКА 1948 със зрелищното 3:2 в среща от 21-я кръг на efbet Лига. Победата е първа за жълто-черните с новия треньор Азрудин Валентин. Червените пък продължават да имат само един успех във визита през сезона. Освен това Ботев се реваншира за отпадането си от купата от същия съперник преди дни.

Домакините поведоха в резултата с гол на шведския защитник Па Конате в 16-ата минута. Атанас Илиев в 29-ата удвои преимуществото пловдивчани.

В 68-ата минута Галин Иванов върна ЦСКА 1948 в играта. Две минути преди края на редовното време Атанас Илиев с втори гол в мача покачи на 3:1. В допълнителното време Ангел Бастунов върна един гол, но за повече нямаше време.

Ботев Пловдив е на 10-о място в подреждането с 20 точки, на точка зад деветия Левски. ЦСКА 1948 остава на шеста позиция с 28 точки.

Славия се измъкна от зоната на изпадащите

По-рано днес Славия се наложи над Монтана с 2:1. Автор и на двата гола за белите беше австралийския халф Питър Макрилос. Успехът позволи на столичния тим да се измъкне от зоната на изпадащите. Славия се настани на 11-та позиция с две точки по-малко от Левски.

Макрилос откри резултата в 32-ата минута, но пет минути по-късно Николай Минков изравни. Секунди преди края на първото полувреме Макрилос реализира нов гол за 2:1. В края на мача Монтана претендираше за дузпа, но главният съдия Валентин Железов не отсъди такава. Поражнието оставя гостите остават на 12-о място в класирането с 18 точки.