Ботев - АПОЕЛ
Снимка: facebook.com/Botev.Plovdiv

Ботев Пловдив и АПОЕЛ направиха 0:0 в София

Ботев Пловдив и АПОЕЛ Никозия завършиха 0:0 в мач от втория квалификационен кръг на Лига на конференциите. Двубоят беше исторически за жълто-черните – първи за тях в Европа в София. Преди срещата имаше сблъсъци между фенове и полиция. Реваншът в Кипър е на 28 юли от 20:00ч.

На трибуните бяха капитанът на Ботев Тодор Неделев, кандидатът за президент на БФС Димитър Бербатов и треньорът на Локомотив София Станислав Генчев. Въпреки че нямаше голове, мачът беше интересен и на много високо темпо. Особено през първото полувреме.

Гостите имаха две възможности да открият, но Гомес и Теодору не успяха да вкарат. След това Кингсли Сарфо стреля, но Ханкич спаси. Австрийският вратар трябваше да се намесва още два пъти до почивката.

В края на първата част и Ботев имаше две възможности да стигне до гол. След грешка на кипърския тим Мохамед Брахими излезе сам срещу вратаря Белец, излъга го, но си поведе силно топката и изкара извън игра. После Емануел Току от добра позиция стреля над вратата.

След почивката двата тима бяха по-предпазливи и гледаха повече да не допуснат попадение, отколкото да вкарат.