Ботев - Левски
Снимка: facebook.com/Botev.Plovdiv

Ботев Пловдив излезе начело след 3:1 над Левски

Ботев Пловдив излезе първи в елита, след като победи с 3:1 Левски. Жълто-черните стигнаха до успеха след голове на Тодор Неделев и Антоан Бароан, а пък Симеон Славчев си вкара автогол. За сините точен беше Радослав Цонев.

С успеха Ботев събра десет точки и се изкачи на върха. Левски падна за четвърти път в пет мача и остава на дъното.

Домакините вкараха гол в 12-ата минута след грешка в защитата на сините. Николай Михайлов спаси удар на Рабей, а Бароан реализира с добавка. След намеса на ВАР обаче беше отсъдена засада. Все пак в края на първото полувреме канарчетата поведоха. Патрик-Габриел Галчев извърши нарушение срещу Бароан, за което беше изгонене. Неделев пък изпълни точно дузпата за 1:0.

В 65-ата минута след центриране се стигна до автогол на Славчев. Той удари топката с глава, докато опитваше да се справи с Атанас Илиев. Малко по-късно Димитър Тонев намери Бароан и той вкара първия си гол в България – 3:0.

Левски намали в 80-ата минута след точно изпълнена дузпа от Радослав Цонев. Наказателният удар беше даден за нарушение срещу Здравко Димитров.