Левски - Ботев
Снимка: БГНЕС

Ботев Пловдив измъкна 2:2 от Левски на „Герена“

Левски и Ботев Пловдив не се победиха на стадион „Георги Аспарухов“ в столицата. Двата тима направиха 2:2 след здрава битка. Така пловдивчани все още нямат победа в пет мача с новия треньор Азрудин Валентич. Левски пък записа трето поредно равенство в елита.

Атанас Илиев даде аванс на канарчетата в 16-та минута след асистенция на Маркиньос. Сините обаче отвърнаха още до почивката, осъществявайки пълен обрат. Найджъл Робърта продължи с великолепното си представяне, изравнявайки резултата в 33-та минута. През седмицата той вкара хеттрик за успеха над Берое с 3:1 за Купата на България. Нидерландският нападател след това асистира на Мартин Петков за 2:1.

Ботев започна по-добре след почивката и отново Илиев бе на точното място, за да се разпише във вратата на Звонимир Микулич. Този път в ролята на асистент се превърна Реда Рабей.

В подреждането Левски е девети с 21 точки, докато Ботев е 11-и със 17 точки. В следващия кръг сините гостуват на последния Ботев Враца. Пловдивчани пък играят с ЦСКА 1948.