Ботев Пловдив

Ботев Пловдив наказа ЦСКА-София и за първенство

Ботев Пловдив победи ЦСКА-София с 2:0 в последен мач от 31-ия кръг на Първа лига, игран на стадиона в Коматево. Преди по-малко от седмица канарчетата отстраниха червените на полуфиналите в Купата на България с 9 души. Тази вечер те удариха и шампионските амбиции на тима на Любо Пенев.

ЦСКА-София имаше възможност да се доближи на две точки от лидера Лудогорец, който в петък загуби гостуването си на Черно море. Но не успя и остава на пет точки от първото място.

Два гола за Ботев в края

Двубоят в Пловдив бе равностоен, като всичко се реши в края. В 83-та минута Ботев отне топката, Тодор Неделев намери с отличен извеждащ пас Феребори Доре. Той пък с лекота преодоля бранител и вкара за 1:0. В продължението на срещата Неделев вкара за 2:0 с точен изстрел по земя.

По този начин Ботев се върна на победния път след две поредни загуби в Първа лига. Пловдивчани са четвърти с 50 точки. ЦСКА-София остава на втора позиция с 65 точки, пет по-малко от Лудогорец.

До края на първенството остават пет кръга.