Девет от Ботев изхвърлиха ЦСКА-София от Купата

ЦСКА-София - Ботев

Ботев се класира за финала на Купата на България, след като стигна до равенство 3:3 в реванша с ЦСКА-София. Така пловдивчани отстраниха съперника си с общ резултат 6:5.

На стадион „Българска армия“ гостите направиха отлично първо полувреме. В 22-та минута Тодор Неделев даде преднина на тима със страхотен изстрел от воле. Само пет минути по-късно канарчетата попариха домакините с втори гол. Този път Лъчезар Балтанов завърши образцова контраатака.

Пресилен червен картон за Филипов от Ботев

След почивката тимът на Любослав Пенев се хвърли в атака, за да търси обрат и върна един гол в 49-та минута. Тогава Али Соу се възползва от неубедителна намеса на Даниел Кайзер и вкара с добавка. Ключовият момент в двубоя дойде в 53-та минута, когато реферът Петър Костадинов показа пресилен втори жълт картон на Филип Филипов и изгони бранителя на Ботев. Гостите се браниха смело, но се пропукаха в 74-та минута, когато резервата Евандро изравни. Така червените бяха на гол от продълженията.

Пресилена дузпа за ЦСКА-София и втори червен картон за пловдивчани

В 85-та минута домакините получиха право да изпълнят дузпа за нарушение срещу Енрике на аутлинията. Нападателят на Ботев Антонио Вутов пък получи директен червен картон за оспорване на решението. Али Соу реализира наказателния удар за 3:2. Това означаваше продължения и огромно предимство за ЦСКА-София. Минута преди края на редовното време обаче Кристиан Димитров вкара за 3:3. Той се разписа след корнер.

Финалът е пловдвиски: Ботев – Локомотив

По този начин Ботев се класира за финала на Купата за втори път в рамките на три години. Там тимът ще срещне градския си съперник Локомотив, който отстрани Септември с общ резултат 4:0.