Левски - Ботев Пловдив
Снимка: facebook.com/Botev.Plovdiv

Ботев Пловдив би Левски в София след 24 години

Ботев Пловдив спечели с 2:1 визитата си на Левски. Така жълто-черните победиха сините в София за първи път от 24 години насам. Поражението идва в последното домакинство на столичани през този сезон. Ботев за последно победи Левски на Националния стадион „Васил Левски“. Това се случи през 1997-а с гол на Марин Бакалов.

Поражението на сините идва като логична комбинация от няколко фактора. Първо сутринта клубът обяви, че няма да задържи треньора Славиша Стоянович. Освен това има слухове, че вчера играчите да бойкотирали тренировка заради неплатени заплати. А освен това часове преди началото на двубоя Черно море победи Царско село с 1:0 и така си осигури седмото място в класирането. И ще играе плейоф за Европа с Арда.

Иначе Живко Атанасов даде аванс на Левски още в четвъртата минута. Той се разписа след статично положение и удар в гредата на Мартин Петков. Попадението е четвърто за Живо Атанасов през сезона.

Второто полувреме започна ударно за Ботев – пловдивчани обърнаха до 1:2 с два бързи гола на Емануел Току. И в двата случая той се разписа след ъглови удари и лоши изчиствания на защитници на сините.