Ботев - Черно море
Снимка: botevplovdiv.bg

Ботев и Черно море се отдалечиха от Tоп 6

Ботев Пловдив и Черно море завършиха 1:1 в двубой от 23-ия кръг на efbet Лига, изигран в Коматево. Равенството оставя и двата тима извън първата шестица.

Домакините откриха резултата в 57-та минута с точен удар на Филип Филипов. Тимът на Илиан Илиев изравни в 78-та минута след попадение на Родриго.

Четири греди през първото полувреме

Двубоят беше интересен с доста голови възможности и няколко греди. Първата опасност се откри пред Тодор Неделев, който засече центриране на Шопов, но Митрович спаси. После Курьор премина няколко играчи и стреля по земя. Янко Георгиев докосна топката, която се отби в гредата, а в последствие бе избита в ъглов удар. 10 минути по-късно Курьор отново нацели гредата, след като бе изведен зад гърба на защитата.

До края на полувремето Неделев уцели греда от пряк свободен удар. Секунди по-късно и Ничев бе спрян от страничния стълб.

През втората част Ботев поиска дузпа за игра с ръка на Панайотов. Реферът обаче отсъди само пряк свободен удар. След това дойде и голът на Филипов, който засече ниско центриране. Варненци отговориха с двойно подаване между Родриго и Денислав Станчев и гол на Родриго за 1:1.