Ботев - ЦСКА-София
Снимка: facebook.com/Botev.Plovdiv

Ботев и ЦСКА-София не си вкараха гол в полуфинала

Ботев Пловдив и ЦСКА-София направиха 0:0 в първи полуфинален мач за купата на България, игран в Коматево. Вчера в другия полуфинален сблъсък Локомотив Пловдив победи Левски с 2:0. Реваншите са след две седмици в София.

Червените имаха предимство през по-голямата част от мача и създадоха няколко опасни положения. Те обаче така и не успяха да стигнат до гол.

Най-добрите шансове за тима на Милош Крушчич се откриха след почивката. Първо резервата Тиаго Родригес можеше да открие резултата, но вратарят на Ботев Янко Георгиев отрази с крак удара му. След това централният нападател Али Соу имаше 100-процентово ситуация за гол. Отново обаче Георгиев се отличи с добра намеса след изстрела с глава на нападателя. Стефано Белтраме също имаше шанс, но стреля над гредата.

Ботев не успя да отправи нито един точен удар за всичките 90 минути на двубоя. Най-добрият шанс за канарчетата дойде след прострелно подаване на Александър Тонев. То обаче не беше засечено. В края домакините останаха с човек по-малко след червен картон на Филип Филипов.