Бостън Селтикс
Снимка: twitter.com/celtics

Бостън взе първия мач срещу Уориърс – ВИДЕО

Бостън Селтикс надделя със 120:108 над Голдън Стейт Уориърс в първия мач от финалите в НБА. Серията е до четири победи.

Ветеранът Ал Хорфорд вкара 26 точки при дебюта си във финал. Още четирима играчи записаха двуцифрен актив, а Бостън завърши с 21 тройки. Джейлън Браун се отличи с 24 точки, 7 борби и 5 асистенции, а резервата Дерик Уайт добави 21 точки. Маркъс Смарт допринесе с 18, а Джейсън Тейтъм се отличи с дабъл-дабъл – 12 точки и 13 асистенции.

Ключова за успеха на Селтикс беше четвъртата част. Преди нея Голдън Стейт водеше с 92:80, но келтите направиха 40:16 в нея. Така Голдън Стейт допусна първа домакинска загуба в плейофите през сезона. Звездата Стеф Къри започна силно и реализира 21 точки в първата четвърт. До края на мача обаче той добави още само 13 пункта. Андрю Уигинс добави 20 точки за Уориърс.