Бостън наказа Кливланд в първия мач от финала на Изток

Бостън Селтикс записа убедителна победа над Кливланд Кавалиърс в първия мач от финалната серия в Източната конференция на НБА. Резултатът бе 108:83 в полза на домакините, които поведоха сериозно още през първата четвърт. Кливланд стигна първи до седмата точка, но след това Бостън направи 17 поредни. После Селтикс така и не позволиха на Кавс да намалят пасива си до едноцифрено число.

Бостън - Кливланд
Джейсън Тейтъм поднася топката към коша между трима играчи на Кливланд

Кливланд пропусна първите си 14 опита за тройка, а Бостън имаше аванс от 61:35 след половината мач. Това е най-големият дефицит в плейофната кариера на ЛеБрон Джеймс. Кавс започнаха третата четвърт със седем поредни точки и я завършиха с още шест за да намалят пасива си на 12 точки – 78:64. Но това беше най-доброто, до което се добраха.

ЛеБрон гледа лошо от резервната скамейка
Леброн бе изваден седем минути преди края

Седем минути преди края и треньорът на гостите Тайрън Лю се предаде и извади ЛеБрон Джеймс. Тогава Бостън водеше с 28 точки. Джеймс завърши с 15 точки, Кевин Лав вкара две точки за Кавс. Иначе Джейлън Браун стана най-резултатен в двубоя с 23 точки, Маркъс Морис пък записа дабъл-дабъл – 21 т. и 10 борби.

Следващият мач пак е в Бостън

Бостън е домакин и във втория мач след два дена. Във вторник стартира и финалът в Западната конференция. В него съперници са Голдън Стейт Уориърс и Хюстън Рокетс.