Бостън - Далас
Снимка: x.com/celtics

Бостън разби Далас в първия мач от финалите в НБА

Бостън Селтикс спечели първия мч от финалната серия в НБА. Келтите победиха Далас Маверикс със 107:89 като домакин. Ключова за успеха беше първата четвърт, в която Селтикс вкараха 17 т. повече.

Звездата на Далас Лука Дончич беше най-резултатен в мача с 30 точки, като овладя и десет борби. Шестима от Бостън завършиха с двуцифрен актив. Джейлън Браун реализира 22 т., Кристапс Порзингис добави 20, Джейсън Тейтъм – 16, Дерик Уайт – 15, Джру Холидей – 12 и Ал Хорфърд – 10 точки.

18 от точките на контузения доскоро Порзингис дойдоха за 13 минути през първото полувреме. Той стана и деветият играч от 1976 г. насам с подобно постижение. При това центърът дебютира във финали на НБА. Порзингис добави още шест борби и три чадъра.