Борусия Дортмунд - Вердер

Борусия Дортмунд е есенен шампион на Бундеслига

Борусия Дортмунд победи Вердер с 2:1 и запази аванса си от девет точки на върха на класирането. Така тимът стана есенен шампион, защото до паузата остават още два кръга. Първото място в първия полусезон бе спечелено едва за четвърти път в историята на клуба.

Това бе шеста поредна победа за Дортмунд в Бундеслигата. Само един треньор има по-дълга серия – Юрген Клоп (2011/12) – осем последователни успеха.

Два бързи гола за Борусия

Жълто-черните започнаха много силно и Пако Алкасер имаше два шанса да открие резултата. Първо обаче Клаасен изчисти от голлинията, а после Павленка спаси. В третия случай обаче испенцът не сбърка. В 20-а минута той засече центриране на Герейро от пряк свободен удар и вкара за 1:0. Това бе 11-и негов гол през сезона в 10 мача. И едва втори като титуляр. Само седем минути по-късно Ройс и Санчо разиграха отдясно, Санчо върна на Ройс и той вкара за 2:0. При това англичанинът намери капитана на Дортмунд между седем съперници. За Ройс това бе десето попадение този сезон, а за Санчо – седма асистенция. Осем минути по-късно обаче грешка на Дилейни и Витсел позволи на Макс Крузе да върне интригата – 2:1.

Клаасен на два пъти спаси Вердер, но бе сменен в 18-а минута. Две по-късно Борусия вкара за 1:0

След паузата Вердер имаше само един шанс да изравни. Домакините пропиляха няколко отлични възможности да вкарат трети гол. И те вкараха такъв в добавеното време, но попаденито бе отменено заради засада.

Ройс: Не играхме добре второто полувреме

„Допуснахме грешки. Не играхме добре второто полувреме. Трябваше да вкараме трети гол и да откажем Вердер да ни преследва. Можеше да си улесним много работата, но не успяхме“, каза Ройс.

Специални подаръци за Шахин

Преди двубоя Нури Шахин получи специални подаръци от домакините. Той изкара 15 години в два периода в Дортмунд, но през лятото подписа с Вердер. Шахин бе изведен на терена от изпълнителния директор Ханс-Йоаким Вацке и спортния директор Михаел Цорк. След края на мача пък халфът отиде и се поклони пред Жълтата стена. Феновете на южната трибуна отговориха с песни по негов адрес.