Борусия Дортмунд
Снимка: twitter.com/bvb

Борусия спечели лудо зрелище в Леверкузен

Борусия Дортмунд измъкна драматична победа в гостуването си на Байер Леверкузен с 4:3. Лудият мач спази традицията последните срещи между съперниците да са много резултатни. В последните 10 мача между тях има 50 гола.

Байер Леверузен повеждаше на три пъти, но не успя нито веднъж да удържи аванса си. А освен това четвърт час преди края жълто-черните най-накрая обърнаха нещата.

Вюрц реализира за 1:0 още в деветата минута. В 37-ата Холанд изравни за 1:1. Две минути по-късно попадение на Белингам за 1:2 беше отменено от ВАР. В добавеното време на първата част Шик направи 2:1.

Четири минути след почивката гостите от Дортмунд пак изравниха – този път чрез Бранд. Паритетът обаче се задържа само шест минути преди Леверкузен отново да излезе напред – Диаби вкара за 3:2. В 71-ата минута Герейро вкара най-красивото попадение от седемте – директно от пряк свободен удар – 3:3. Пет минути по-късно реферът отсъди дузпа за нарушение срещу Ройс. А Холанд вкара от бялата точка за 3:4.

Борусия има 9 точки, три по-малко от лидера Волфсбург. Вълците надвиха с 2:0 предпоследния Гройтер Фюрт и продължават без грешка. Те имат четири победи в четири кръга и само един допуснат гол. Нмеча вкара за 0:1 в началото, а в добавеното време Вегхорст реализира дузпа за 0:2.