Борусия Дортмунд
Снимка: twitter.com/Bundesliga_EN

Борусия наказа Фрайбург и е на три точки от Байерн – ВИДЕО

Борусия Дортмунд отнсе с 5:1 Фрайбург в сблъсъка на върха на класирането от 19-ия кръг на Бундеслигата. След успеха над четвъртия в таблицата жълто-черните се доближиха на три точки от лидера Байерн. Баварците обаче са и с мач по-малко.

Треньорът на домакините Марко Розе заложи на същите 11 като преди седмица срещу Айнтрахт. Това се случва за първи път през сезона. За разлика от драматичния обрат с 3:2 преди седмица обаче, сега драма нямаше. Борусия поведе с 3:0 още преди почивката и не даде шанс на Фрайбург.

Тома Мюние откри в 14-ата минута след корнер, изпълнен от Юлиан Бранд. В 29-ата минута по същия начин френският бранител покачи на 2:0. Любопитно е, че досега той нямаше гол с глава в Бундеслигата, а сега вкара два за половин час. В добавеното време Ерлинг Холанд се възползва от пас на Джъд Белингам за 3:0.

След почивката Фрайбург игра по-добре и показа защото е толкова напред в класирането. След час игра Демирович върна един гол за 3:1. Холанд обаче направи 4:1 след асистенция на Дауд. Така норвежецът има 4 попадения в пет мача срещу Фрайбург. И 15 гола през сезона в Бундеслигата. В края самият Дауд вкара за 5:1. Така той се разписа за втори пореден кръг.