Борусия Дортмунд - Херта
Снимка: twitter.com/BVB

Борусия отнесе Херта и се изравни с Байерн

Борусия Дортмунд победи Херта с 4:1 в 21-я кръг на Бундеслигата. Жълто-черните записаха шести пореден успех в Бундеслигата и осми във всички турнири. Така те се изравниха с Байерн и Унион Берлин на върха в класирането. И трите тима имат по 43 точки, като Байерн води по голова разлика. Херта остава на предпоследната позиция със 17 точки.

Борусия, който играеше със специални чисто черни екипи, поведе в 27-ата минута. Марко Ройс подаде към Карим Адейеми , който се завъртя и с пета вкара атрактивно за 1:0. Само пет минути по-късно Адейеми центрира към Дониел Мален за 2:0. При атаката обаче Адейеми получи контузия и беше сменен принудително.

В началото на второто полувреме Херта върна един гол чрез Люка Тусар. В 76-ата минута Марко Ройс направи 3:1 за Борусия, след като се разписа пряк свободен удар. В последната минута Юлиан Брант оформи крайното 4:1.

„Достигнахме до добра позиция, но още не сме изпълнили целта си. За да го направим, трябва да спечелим още много мачове. А това ще стане, ако играем добре“, каза треньорът на жълто-черните Еден Терзич.