Щутгарт - Борусия Дортмунд

Борусия Дортмунд обърна Щутгарт за 3:2

Борусия Дортмунд записа труден, но ценен успех, за да запази надежда за място в Топ 4 на Бундеслигата. Жълто-черните обърнаха Щутгарт за победа с 3:2. Те обаче продължават да изостават на седем точки от четвъртия Айнтрахт. По-рано днес орлите надвиха Волфсбург с 4:3.

Щутгарт поведе в 17-ата минута. Борна Соса центрира и Саша Калайджич с глава се разписа за 1:0. Това е осми негов гол през 2021-а. Борусия Дортмунд изравни в самото начало на второто полувреме. Джъд Белингам се възползва от добро подаване на Джовани Рейна и направи 1:1. Така той вкара първия си гол в Бундеслигата. В 52-ата минута гостите обърнаха резултата – разписа се Марко Ройс след пас на Морей. Ройс, който вкара и на Манчестър Сити във вторник, нямаше гол в първенството от декември.

Щутгарт натисна и стигна до изравнително попадение в 78-ата минута. Даниел Дидави беше изведен от Кулибали и направи 2:2. Радостта на домакините обаче свърши само две минути по-късно. Ансгар Кнауф получи добро подаване от Ерлинг Холанд и вкара за 2:3. Това е първи негов гол за клуба, при това едва в третия му мач.