Борусия Дортмунд - Интер

Борусия обърна Интер, Славия спря Барселона

Борусия Дортмунд направи забележителен обрат, за да спечели с 3:2 срещу Интер. Нерадзурите водеха с 0:2 на почивката, но с два гола на Хакими и един на Бранд само за 25 минути жълто-черните триумфираха. Така те събраха 7 точки – три повече от Интер, който остана с 4. Лидер в групата е Барселона, който изненадващо направи само 0:0 със Славия Прага.

Италианският тим започна много уверено и откри още в петата минута. Тогава Лаутаро Мартинес преодоля Аканджи, излъга Хумелс и вкара за 0:1. Интер пресираше отлично, но в 18-ата минута домакините изпуснаха отличен шанс да изравнят. Гьотце стреля Ханданович спаси, а Шулц от няколко метра би в аут. В края на първата част нерадзурите вкараха за 0:2. Този път се разписа Весино. Борусия изпусна още две положения в добавеното време. Първо Санчо, а след това и Витсел не успяха да реализират.

Обратът на Борусия

Втората част обаче започна с бърз гол за жълто-черните. Азар изведе Гьотце отдясно, той намери Хакими и защитникът вкара за 1:2. Попадението наруши ритъма на Интер и домакините заслужено изравниха. Резервата Алкасер отне топката от Кандрева, намери Бранд и той направи 2:2 в 64-ата минута. Антонио Конте реагира с двойна смяна, но това не помогна. Санчо и Хакимио направиха двойно подаване и Хакими вкара за 3:2 в 77-ата минута. Така той се разписа за втори път на два пъти в един мач от Шампионската лига този сезон. Предишният бе при 2:0 над Славия в Прага.

Барселона не вкара гол за първи път от 46 домакинства

Лео Меси и компания записаха второ нулево равенство, след това в Дортмунд. Каталунците не вкараха гол за първи път от 46 домакинства насам. За последно това направи Хетафе през февруари 2018-а. Меси пък не вкара или не записа асистенция на „Камп Ноу“ в груповата фаза на Шампионската лига за първи път от 2012-а. Аржентинецът имаше положения и удари греда. Но Барса бе далеч от истината и записа само 6 точни удара.

Все пак обаче Барселона удължи рекордната си серия без загуба като домакин в турнира на 34 срещи.