Борусия Дортмунд
Снимка: twitter.com/BVB

Борусия обърна Фрайбург за 13 минути – ВИДЕО

Борусия Дортмунд излезе начело в Бундеслигата, след като постигна невероятен обрат във Фрайбург. Жълто-черните спечелиха с 3:1 във втория кръг, макар че изоставаха до 77-ата минута. Така те взеха втора победа в два мача. И трите гола за гостите бяха дело на резерви.

Фрайбург излезе напред в резултата в 35-ата минута. Тогава Михаел Грегорич стигна до отбита топка в наказателно поле и с глава я прати във вратата.

Борусия натисна, но не успяваше да изравни. Това все пак се случи в 77-ата минута след грешка и на вратаря на южняците, Джейми Биное-Гитенс стреля в средата на вратата, топката обърна ръцете на Флекен и влетя в мрежата.

Седем минути по-късно Юлиан Брандт изведе Мукоко с прецизен пас. Младокът, асистирал за първия гол, завърши обрата – 1:2. Две минути преди края на редовното време Мариус Волф оформи крайното 3:1.