Борусия Дортмунд - Щутгарт
Снимка: twitter.com/BVB

Ройс доближи Борусия на точка от Байерн

Марко Ройс вкара късния победен гол за Борусия Дортмунд за успеха с 2:1 над Щутгарт. Така жълто-черните се доближиха на точка от лидера Байерн. Вчера шампионът падна с 1:2 в баварско дерби от Аугсбург. Байерн има 28 точки, Борусия е с 27.

Щутгарт започна по-добре двубоя и имаше две отлични възможности да открие резултата. Бившият вратар на тима Кобел обаче запази мрежата си суха. В 38-ата минута отново Кобел се намеси и спаси удар от воле на Кулибали.

След почивката Борусия натисна и стигна до гол в 56-ата минута. Завърналият се след травма Герейро подаде, а Мален направи 1:0. Това е първо попадение за нидерландкия национал в Бундеслигата. Малко по-късно обаче Щутгарт изравни. Каразор изведе Масимо, той преодоля Хумелс и Кобел за 1:1.

Аканджи, Ройс и Мален пропуснаха да направят 2:1 и двубоят се насочваше към равенство. Пет минути преди края обаче Азар изведе Ройс и капитанът донесе трите точки на Борусия. Националът на Германия вкара четвъртото си попадение този сезон.

Леверкузен спечели, Лайпциг обаче загуби

Байер Леверкузен победи с 1:0 Бохум и излезе на четвърто място с 21 точки. Леверкузен изпревари Волфсбург, който стигна само до 2:2 с Арминия Билефелд. Вълците изоставаха с 0:2 до 62-ата минута, но с две атаки за две минути направиха 2:2. Шестият Лайпциг обаче не взе дори и точка – биковете паднаха с 0:2 от Хофенхайм.