Майнц - Борусия Дортмунд
Снимка: twitter.com/mainz05en

Борусия се доближи на четири точки от Байерн

Борусия Дортмунд победи Майнц с 1:0 в отложен мач от Бундеслигата и се доближи на четири точки от Байерн. Баварците имат 60 точки, жълто-черните са с 56.

Единственият гол в Майнц падна в самия край на двубоя. Разписа се Аксел Витцел в 87-ата минута след пас на Джио Рейна от статично положение. Голът е първи за белгиеца през сезона за клуба. Последният беше преди над две години – на 1 февруари 2020 г. при 5:0 над Унион.

Победата е втора поред за Борусия с този резултат след 1:0 над Арминия в дербито на Вестфалия през уикенда. Освен това треньорът Марко Розе използва същите 11 титуляри. Разликата беше, че Ерлинг Холанд влезе в игра като резерва за последните 30 минути.

Двубоят не беше особено интересен, като и двама тима бяха доста предпазливи. Най-доброто положение за Майнц се откри пред Буркхард в 27-ата минута. Щьогер и Азар пък не успяха да реализират за жълто-черните. След почивката Стах изпусна добра възможност за червените. Розе пусна в игра още Бранд и Рейна и гостите натиснаха. Азар и Холанд обаче пропуснаха да вкарат. След това се стигна и до попадението на Витцел.