Борусия Дортмунд - Лацио

Борусия Дортмунд се класира напред след 1:1 с Лацио

Борусия Дортмунд се класира за елиминациите на Шампионската лига, след като направи 1:1 с Лацио. Жълто-черните имат 10 точки, една повече от италианския тим. Брюж е трети със 7 точки след успеха с 3:0 над Зенит. В последния кръг обаче Брюж гостува в Рим, тоест Борусия със сигурност ще завърши на едно от първите две места.

Жълто-черните бяха без нападателя Ерлинг Холанд. Голмайсторът на Шампионската лига има разтежение. Тимът на Лусиен Фавр не игра особено добре, но въпреки това поведе малко преди почивката. Разписа се Рафаел Герейро. В средата на второто полувреме Чиро Имобиле направи 1:1. Той вкара от дузпа. Ройс пък уцели гредата.

До края Борусия загуби и капитана си Матс Хумелс. Той получи травма и беше сменен принудително.