Борусия Дормунд - Манчестър Сити
Двама от главните герои - Зинченко и Пулишич

Борусия Дортмунд победи Манчестър Сити в Чикаго

Борусия Дортмунд победи Манчестър Сити с 1:0 в първия мач от предсезонния турнир Международна шампионска купа.

На „Солджър Фийлд“ в Чикаго и двата тима бяха без голяма част от титулярите си, които почиват след Световното първенство в Русия. Дебют за Сити направи новото попълнение Рияд Марез, а Пеп Гуардиола даде шанс за изява и на вратаря Джо Харт. Харт пази през второто полувреме и запази суха мрежа. Другият новопривлечен – Аймерик Лапорт – не игра заради лека травма.

Дортмунд - Сити
Рияд Марез и Дан Аксел Загаду
Гол на Гьотце от дузпа

Единственото попадение в мача отбеляза Марио Гьотце. Той се разписа в 28-та минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Олександър Зинченко срещу Кристиан Пулишич. Пулишич от своя страна бе обявен за играч на мача след края на двубоя. Треньорът на жълто-черните Лусиен Фавр смени на почивката всичките си полеви играчи, като така даде шанс за изява на всеки един без Андре Шюрле.

Шюрле напуска Дортмунд

Световният шампион от 2014-а беше на трибуните сред близо 35 000-те зрители. Той е получил разрешение да си търси нов отбор и ще напусне Дортмунд. Шюрле дойде преди две години от Волсфбург за 30 млн. евро – рекорден трансфер за клуба. Той има договор за още две години, но Борусия ще го пусне и за по-малка сума.

Сити играе с Ливърпул и Байерн

За Манчестър Сити предстоят нови две проверки срещу сериозни съперници. В четвъртък шампионът на Англия се изправя срещу Ливърпул, а два дни по-късно срещат Байерн Мюнхен. Следващият мач за Борусия е в неделя срещу червените от Мърсисайд.