Борусия Дортмунд - Падерборн

Борусия Дортмунд измъкна точка от 0:3

Борусия Дортмунд се спаси от шокираща загуба от последния Падерборн, като измъкна 3:3 в първия мач от 12-я кръг в Бундеслигата. Гостите поведоха с 3:0 за едно полувреме, но не успяха да удържат. Изравнителния гол в дербито на Вестфален вкара Марко Ройс във втората минута на добавеното време.

Гостите имаха само една точка навън до момента, но започнаха много смело. И още в 5-ата минута Мамба вкара за 0:1. Жълто-черните изглеждаха объркани и чак 10 минути по-късно отправиха първия си удар към вратата на Падерборн. В края на първата част гостите се дръпнаха назад, но направиха няколко опасни контраатаки. И при една от тях Мамба се разписа отново за 0:2. Това се случи в 37-ата минута след пас на Цолински. Шест минути по-късно Холтман вкара за 0:3. Драмата на Борусия стана още по-сериозна, когато Алкасер напусна контузен в добавеното време. Вмест него се появи Бранд.

Обратът на Борусия Дортмунд

Лусиен Фавр рискува и на почивката направи още две смени – Хакими и Азар вместо Дауд и Шулц. И именно Хакими асистира на Санчо за 1:3 в 47-ата минута. Секунди по-късно Цингерле извади шут на Ройс, а по-късно спря и Хумелс. Гостите имаха отличен шанс да си върнат аванса от три гола, но Мамба този път изпусна. После Цингерле спаси шутове на Азар и Бранд. И той обаче не успя да се намеси след удара на Витсел – 2:3 в 84-ата минута. Натискът на тима на Лусиен Фавр стана неудържим и във втората минута на добавеното време Ройс засече центриране на Санчо и отблизо вкара за 3:3.