Борусия Дортмунд - Севиля

Холанд вкара два, Борусия отстрани Севиля

Ерлинг Холанд продължи невероятната си голова серия в Шампионската лига. Норвежецът вкара два гола във вратата на Севиля. Борусия Дортмунд направи 2:2 и след 3:2 в първия мач продължава напред с общ резултат 5:4. Холанд пък има вече 20 гола в 14 мача в Шампионската лига. Няма друг играч, който толкова бързо е стигнал до тази кота.

Жълто-черните играха по прибрано заради аванса от първия мач. Преди почивката Холанд имаше само едно докосване до топката в наказателното поле на съперника, но вкара за 1:0. Това се случи в 35-ата минута след грешка на Севиля и отлична контра.

И ако първият гол на 20-годишния норвежец беше лесен, при втория далеч не беше така. В началото на второто полувреме той прати топката в мрежата за 2:0. Попадението беше отменено заради нарушение в атака. Реферът Джунейт Чакър обаче отсъди дузпа за по-ранно нарушение на Кунде срещу нападателя. Холанд сам стреля от бялата точка, но Буну спаси, а след това блокира и добавката. ВАР обаче се намеси, защото вратарят беше излязъл напред преди изпълнението. Вторият опит на норвежеца обаче беше успешен. Така след 4 минути хаос най-накрая стана 2:0 и общо 5:2. Холанд пък събра 4 гола в двата мача с испанския тим.

Севиля обаче не се отказа и намали пасива си също от дузпа. Ен-Насири я реализира за 2:1 в 68-ата минута. В добавеното време отново Ен-Насири се разписа за 2:2. Испанците имаха още две атаки, но не успяха да стигнат до трети гол.

Така Борусия стигна до четвърфиналите на Шампионската лига за първи път от 2017-а. Жълто-черните ще научат своя съперник на 19 март.