Лайпциг - Борусия Дортмунд

Борусия Дортмунд спечели с 3:1 в Лайпциг

Борусия Дортмунд не позволи на Лайпциг да излезе първи в Бундеслигата, след като спечели с 3:1 визитата си на биковете. Лайпциг щеше да се изкачи на върха, ако беше победил жълто-черните. Вместо това обаче тимът на Юлиан Нагелсман допусна първо домакинско поражение през сезона. Успехът е трети пореден за Борусия на „Ред Бул Арена“.

През първото полувреме и двата отбора играха много предпазливо и повече си пречеха. Логично нямаше нито един точен удар във вратите и само един опасен такъв.

След почивката обаче всичко се промени. Борусия Дортмунд заигра много по-агресивно и с по-висока скорост. Още в 49-ата минута Марко Ройс можеше да вкара, но Гулаши изби. В 55-ата минута обаче и той нямаше шанс. Ерлинг Холанд проби отдясно, подаде към Ройс, който с пета продължи за Джейдън Санчо. А англичанинът вкара за 0:1. Той се разписа във втори пореден мач, след като преди това нямаше гол в 18 кръга. После Холанд удари греда, а същото направи и Дани Олмо за Лайпциг.

Холанд все пак се разписа в 71-ата минута. Отново той започна атаката, която мина през Герейро, Джан и Санчо преди норвежецът да я завърши за 0:2. Ройс записа още една асистенция – в 84-ата минута, когато изведе Холанд между защитниците и Гулаши. Норвежецът вкара за 0:3. Така той повтори постижението си от миналия сезон, когато вкара и двата гола за успеха на с 2:0.

В край Сьорлот намали на 1:3, вкарвайки първия си гол в Бундеслигата. Попадението на норвежеца сложи край на серията от 300 минути без допуснат гол от Борусия в Лайпциг.

Байерн остава на върха с 33 точки, Лайпциг е втори с 31. Байер Леверкузен е трети с 29 точки, една повече от Борусия Дортмунд.