Борусия взе дербито на Рур, Санчо влезе в историята

Шалке - Борусия Дортмунд

Борусия Дортмунд спечели дербито на Рур след 2:1 над Шалке 04. Така тимът на Лусиен Фавр запази комфортната си преднина на върха на класирането в Бундеслигата. Жълто-черните имат 9 точки аванс през Байерн и 10 пред Гладбах, който играе в неделя.

На „Фелтинс Арена“ Борусия поведе още в седмата минута чрез Томас Дилейни. Той засече центриране от пряк свободен удар на Марко Ройс. Гостите запазиха преднината си до края на първата част, но кралскосините изравниха в 61-та минута. Ройс извърши нарушение в наказателното поле, а Даниел Калиджиури вкара от бялата точка.

Санчо влезе в историята на Борусия

Тимът на Фавр все пак успя да стигне до ценния успех благодарение на новата си звезда Джейдън Санчо. Англичанинът се разписа за 1:2 в 74-та минута. Така той стана най-младият играч на жълто-черните с гол в дербито. И най-младият футболист на клуба, вкарал шест гола в един сезон.

По този начин Дортмунд записа 10-та победа в 13 мача и събра 33 точки.

Байерн - Нюрнберг

Байерн се изкачи на второ място

Байерн Мюнхен се изкачи до втора позиция след 3:0 над Нюрнберг у дома. Това бе първи успех за баварците на „Алианц Арена“ от четири мача. Роберт Левандовски се разписа на два пъти още през първото полувреме. Така той вече има 42 мача с два гола в тях. Повече има само легендата Герд Мюлер (55). След паузата Франк Рибери добави още един гол за успеха на тима на Нико Ковач.