Бордо сложи край на победната серия на ПСЖ – ВИДЕО

Бордо сложи край на победната серия на ПСЖ от началото на сезона. Жирондинците направиха 2:2 със столичани. За лидера в класирането това бяха първи изпуснати точки през сезона след 14 поредни успеха.

Неймар вкара, счупи рекорд и се контузи

Тимът на Томас Тухел започна силно и откри резултта след половин час. Автор на попадението бе Неймар, който засече центриране на Дани Алвес. По-късно обаче той напусна принудително с разтежение. Това бе 30-и гол за бразилеца в 32-и мач от Лига 1. По този показател той записва най-добра резултатност в в първенството от 45 години насам.

Мбапе бележи и сигнализира за контузия

Бордо изравни в началото на второто полувреме чрез Джимио Бриан. Друга от големите звезди на столичани – Килиан Мбапе направи 1:2 в 66-а минута. Световният шампион бе изведен от Юлиан Дракслер. Мбапе се хвана за бедрото веднага след попадението и сигнализира за смяна. После обаче се отказа и довърши мача.

Наскоро – по време на мачовете на националните си отбори – и Неймар, и Мбапе получиха травми, но се възстановиха бързо.

Бордо - ПСЖ
Серхи Паленсия опитва да спре Дракслер
Бордо ликува в края

Домакините обаче не се отказаха и се добраха до ново равенство – четвърто поредно за тях. Автор на гола за 2:2 бе Андреус Корнелиус в 86-а минута. Нападателят играе в Бордо под наем от Аталанта.

ПСЖ имаше още няколко добри възможности за гол, но не вкара такъв. Най-близо до попадение бе Анхел ди Мария. Преди почивката той уцели страничната греда, а след нея – напречната.

Въпреки изпуснатите точки столичани продължават да имат огромен аванс на върха на класирането. Те водят с 14 точки пред втория Монпелие.