Лацио - Ювентус, Бонучи
Снимка: twitter.com/juventusfcen

Бонучи изведе Ювентус до успех над Лацио – ВИДЕО

Ювентус победи Лацио като гост с 2:0 в един от ключовите мачове в 13-ия кръг на Серия А. Герой за бианконерите стана капитанът Леонардо Бонучи, който вкара и двата гола. Той се разписа на два пъти от дузпи.

Сблъсъкът във Вечния град беше на високи обороти, но без особено много положения за гол. Юве играеше много предпазливо, а домакините бяха без звездата в атака Чиро Имобиле.

В 22-ата минута Данило Каталди фаулира Алваро Мората в наказателното поле. Първоначално реферът Франко ди Бело не се намеси, но след преразглеждане на ситуацията с ВАР, той промени решението си и посочи бялата точка. Зад топката застана Бонучи, който хладнокръвно даде аванс на своя тим. Малко преди това Данило получи тежка контузия и беше сменен от Кулушевски.

След почивката Юве продължи да напада по-опасно и девет минути преди края Федерико Киеза беше фаулиран от Пепе Рейна. Реферът даде нова дузпа, а Бонучи пак беше безкомпромисен – 0:2.

С победата, трета за тима във визита този сезон, Ювентус се изравни по точки с Лацио. И двата тима имат по 21, но орлите са пети с по-добра голова разлика. Утре играят първият и третият – Наполи гостува на шампиона Интер.