Бонучи, Ювентус
Снимка: twitter.com/juventusfcen

Бонучи вкара два гола за рождения си ден

Леонардо Бонучи вкара два гола навръх рождения си ден. Така той донесе победа на Ювентус срещу Венеция с 2:1 в 35-ия кръг на Серия А. Юве е четвърти с 69 точки – 10 повече от петия Лацио. За Венеция това беше девета поредна загуба. Тимът остава на дъното с едва 22 точки.

Бонучи откри резултата в седмата минута след статично положение и този резултат се запази до почивката.

През втората част Юве отстъпи инициативата и гостите решиха, че могат да нападат. Те отправиха няколко опасни удара към вратата на Шчесни и заслужено изравниха в 71-ата минута. Тогава Матия Араму стреля от дъгата на наказателното поле и изравни – 1:1.

Пет минути по-късно Данило стреля с глава и Бонучи довкара топката в мрежата за 2:1. Голът отново падна след статично положение. Така той си направи великолепен подарък за 35-ия си рожден ден.