Лацио - Болоня

Болоня се спаси след 3:3 с Лацио – ВИДЕО

Лацио и Болоня завършиха наравно 3:3 в последната среща от 37-ия кръг на италианската Серия А. Точката бе достатъчна да осигури на гостите още един сезон в елита. И то „Олимпико“ – място, от което треньорът на гостите Синиша Михайлович има толкова много добри спомени.

Хоакин Корея изведе домакините напред след само четвърт час игра.

Болоня обръща след почивката

Гостите обаче успяха да обърнат резултата веднага след почивката. В рамките на само две минути, между 50-та и 51-та, Андреа Поли и Матия Дестро се разписаха във вратата на орлите.

Актуалните носители на Купата на Италия обаче реагираха бързо с попадение на Бастос. Но гостите си върнаха бързо аванса. Този път Рикардо Орсолини вкара за Болоня след първия ъглов удар през второто полувреме.

Лацио обаче отново успя да изравни, благодарение на героя от финала с Аталанта Сергей Милинкович-Савич. Сърбинът реализира в 80-та минута за крайното 3:3.

В класирането Лацио е на 7-мо място с 60 точки, докато Болоня е на 12-то с 41.