Властите във Франция са отворили снощи границата при британското пристанище Доувър, след което са я затворили и отворили отново.
Това съобщи българка, която е сред чакащите на километричната опашка.
По думите й цената на тестовете е 150 паунда, а повечето нашенци на границата нямат средства за тях.
Много от нашенците също така се опасяват, че дори да се тестват, могат да не успеят да прекосят граничната линия за 72-часа, колкото трябва да е валидността на тестовете.
По думите на българката тази нощ са им били дадени няколко бутилки вода и пакет чипс, който е трябвало да си разделят няколко души. Тя потвърди, че сред чакащите има български семейства с бебета на по 7-8 месеца, които са от дни на границата.
Тя смята, че снощи там е имало около 2 хиляди българи, като 400-500 от тях вече са успели да минат във Франция, на някои от тях без да им е искан тест.