Тодор Василев, АПИ
снимка: МРРБ

Бивш депутат от ИТН оглави АПИ

Тодор Василев е новият председател на Управителния съвет на Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ), съобщиха от МРРБ.

Министърът на регионалното развитие и благоустройството Гроздан Караджов назначи днес Тодор Василев за председател на Управителния съвет на АПИ.

До този момент поста като временно изпълняващ длъжността заемаше инж. Ивайло Денчев. Инж. Денчев остава в УС на пътната агенция заедно с инж. Веселин Пейков.

По закон министърът на регионалното развитие и благоустройството определя ръководството на АПИ. С назначението на Василев местата в тричленния управителен съвет на пътната агенция вече са попълнени.

Тодор Василев е магистър по бизнес администрация и бакалавър по финанси от Нов български университет. Избран е за народен представител в 45-ото Народно събрание от 13 МИР-Пазарджик в листата на „Има такъв народ“.

Преди това е заемал длъжността финансов мениджър в строителна компания. Бил е заместник-председател на УС на Сдружение за научноизследователска и развойна дейност и директор „Връзки с инвеститорите“ в „София Тех Парк“. Има богат опит и в банковото дело.

Владее английски и испански език.

- реклама -