Безпощаден Григор! Прегази Буста без проблем и добави нови 200 точки за ранглистата

Най-добрият български тенисист Григор Димитров помете с 6:1, 6:1 испанеца Пабло Кареньо Буста в последния мач от Група „Пийт Сампрас“ на Финалния турнир на ATP в Лондон.

Днешният съперник на хасковлията се включи в състезанието като резерва, заменяйки сънародника си Рафаел Надал. Световният №1, който в последно време има проблеми с коляното, загуби първия си мач от белгиеца Данид Гофен, след което се оттегли от турнира.

Димитров вече си осигури участие на полуфиналите, като в първите си две срещи записа победи срещу австриеца Доминик Тийм и Давид Гофен. Кареньо Буста пък загуби от Тийм и отпадна от надпреварата. Григор вече има 3 победи от 5 мача срещу Кареньо Буста, като и двете му поражения от испанеца са на клей.

Полуфиналните двойки вече са ясни, но въпреки това двубоят тази вечер не е съвсем без значение, тъй като победа ще донесе на Димитров нови 200 точки за ранглистата. Утре Димитров ще се изправи на полуфиналите от 22,00 часа българско време срещу американеца Джак Сок. Победи днес и утре ще изкачат най-добрия ни тенисист на третото място в световната ранглиста.

ПЪРВИ СЕТ:

За около минута Григор спечели откриващото си подаване в мача, като го стори с помощта на отлични сервиси и без да даде точкан а съперника си.

Много бързо Димитров успя да реализира и първия пробив в мача. Направи го още в първия сервис-гейм на испанеца, при това на нула.

Димитров спечели първите 11 точки в мача, но не успя да вземе трети пореден гейм на нула. При 40:0 за сервиращия в третия гейм българин Кареньо Буста най-сетне се пребори за точка, но Димитров без проблеми взе подаването си за аванс от 3:0.

В четвъртия гейм сервиращият Кареньо Буста първоначално се измъкна от 15:40, стигайки до 40:40, но следващите две точки отново бяха спечелени от играещия безгрешно дотук Григор и вторият пробив в двубоя бе факт.

Димитров продължаваше да играе блестящо и не след дълго резултатът стана 5:0.

Кареньо Буста най-сетне успя да спре серията на противника си, като се пребори за шестия гейм, но веднага след това Димитров бе безпощаден със своя начален удар и набързо сложи край на първия сет.

ВТОРИ СЕТ:

Вторият сет започна по подобие на първия – с пробив за Григор. При 30:30 в първия гейм на втория сет Димитров спечели страхотна точка, пир която испанецът даде всичко от себе си, загуби равновесие и падна, като явно получи травма. Кареньо Буста неутрализира брейкпойнта с отличен сервис, но след това Димитров си извоюва нова точка за пробив и след аут от фрохенд на испанеца геймът приключи. След края на гейма Кареньо Буста взе медицински таймаут.

След подновяването на играта Димитров продължаваше да играе на изключително високо ниво и успя да направи пореден пробив, а преднината му в резултата във втората част стана 3:0.

Малко след това Димитров поведе с 4:0, Кареньо Буста се пребори с доста усилия за 1:4, но с гейм на 30 Григор направи резултата 5:1.