катастрофа

Без голове, но с двама изгонени на Ботев – ЦСКА-София

ЦСКА-София и Ботев (Пловдив) завършиха наравно 0:0 в мач от 9-и кръг на Първа професионална лига. Двубоят на „Коматево“ бе изключително равностоен и с много единоборства.

Футболистите на Едуард Йорданеску бяха по-активни през първата част, но се поддадоха на напрежението и завършиха полувремето с човек по-малко. Давид Симао беше изгонен, след като удари Тодор Неделев без топка с лицето. Най-близо до гола футболистите на ЦСКА-София бяха в 63-ата мин. Тогава Диого Виана от фаул отдясно, Станислав Манолев се измъкна сам на втора греда, но с глава от няколко метра насочи топката над вратата. Броени минути след това и домакините останаха с човек по-малко, след като  Стенио настъпи съперник без топка и реферът Драгомир Драганов го изгони.

Дебют за пловдивчани направи бившия футболист на ЦСКА Омар Косоко, който се появи на терена в края на двубоя. Именно той отправи единствения удар за Ботев по посока вратата на „армейците“ за цялото второ полувреме.

Със спечелената точка ЦСКА-София събра актив от 17 т. и заема 3-та позиция в класирането. Ботев пък е 5-ти с 14.