Барселона - Бетис
Снимка: twitter.com/realbetis_en

Бетис нанесе първа загуба на Барса на Шави

Бетис нанесе първо поражение на Барселона под ръководството на Шави Ернандес. До този момент Шави имаше две победи в Ла Лига и реми с Бенфика в Шампионската лига. Зелено-белите спечелиха с 1:0 на „Камп Ноу“ в 16-ия кръг. Единствения гол вкара Хуанми десетина минути преди края. Хуанми се разписа в трети пореден мач, като и трите бяха спечелени.

С успеха Бетис се изкачи на четвърто място в класирането с 30 точки. Лидерът Реал Мадрид има шест точки повече и е играл мач по-малко. Барселона е на седма позиция с 23 точки.

Успехът на тима от Севиля беше напълно заслужен, макар Барселона да задържаше повече топката. Преди гола Хуанми се разписа още веднъж. Тогава обаче попадението беше отменено заради засада.

Преди почивката Барселона имаше само една добра възможност за гол, но ударът на Коутиньо беше спасен. След почивката в играе се появи Дембеле и това раздвижи атаката на каталунците. Барса обаче завърши с едва три точки удара.